Co ma wisieć…

Ściany nie tylko wyznaczają granice pomieszczenia, ale mają też duży potencjał dekoracyjny i praktyczny. Zwłaszcza w małych łazienkach warto wykorzystać możliwości, jakie dają ściany.

Dozownik do mydła wiszący – praktyczny i estetyczny

Meble zajmują zwykle sporo przestrzeni, dlatego niektóre z nich można powiesić na ścianach i w ten sposób uniknąć „tłoku” na podłodze. W łazience nie powinno zabraknąć szuflad, koszyków i innych pojemników do przechowywania niezbędnych drobiazgów. To jednak nie wszystko – trudno byłoby się też obejść bez pojemników na płyny. Coraz rzadziej decydujemy się na mydło w kostce, bo w wersji płynnej jest łatwiejsze w aplikacji, a także można je ładnie „ubrać” w dekoracyjny pojemnik. Nie zawsze obok umywalki mamy na tyle miejsca, aby móc tam coś ustawić, a nawet jeżeli, to nie jest to rozwiązanie praktyczne. Zbyt duża liczba stojących przedmiotów daje wrażenie chaosu, a także utrudnia sprzątanie. Zwłaszcza w małej łazience dozownik do mydła wiszący jest dobrym rozwiązaniem, pozwalającym zachować wiele cennego miejsca.

Mydło ładnie zaserwowane

Dozowniki na mydło mają także wpływ na styl łazienki. Ich duży wybór pozwala nam zdecydować się na taki, który podkreśli charakter wnętrza, a może nawet o nim zdecyduje.Dozownik do mydła wiszący wykonany z ceramiki w zawsze modnym białym kolorze, to krok w stronę elegancji. Możemy się na niego śmiało zdecydować, zarówno wtedy, gdy mamy łazienkę urządzoną klasycznie, jak i nowocześnie. Zamocowanie pojemnika na ścianie pozwala nam korzystać z niego w sposób bardziej komfortowy. Dzięki temu jest bowiem unieruchomiony i stabilnie osadzony. Miejsce na pojemnik na mydło powinniśmy zaplanować zanim zaczniemy urządzać łazienkę. Jeżeli w naszych planach jest na przykład szafka podumywalkowa 60, to umieśćmy go nad nią, gdzie będzie pełnił także funkcję dekoracyjną. W łazience przydatnych jest wiele akcesoriów, dobrze, aby były stylistycznie spójne ze sobą. Możemy mieć pewność, że tak będzie, jeżeli będą one pochodzić z jednej serii.