Umywalki duże i małe

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego podczas aranżowania wnętrza nie odpuszczajmy sobie żadnego elementu. Jeden drobiazg może nam zepsuć cały efekt naszych starań lub pozytywnie wpłynąć na odbiór wnętrza.

Umywalki 60×35 – idealne do każdej łazienki

Do urządzania łazienki przykładamy coraz większą wagę. To miejsce, gdzie chcemy znaleźć upragniony spokój i relaks na koniec dnia, a ranem korzystać z niej bezproblemowo. Jednym z elementów, który ma znaczący wpływ na funkcjonalność łazienki, jest umywalka. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest najważniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Zwykle umieszczamy ją w centralnym miejscu, tak aby mieć do niej łatwy dostęp. Wybór odpowiedniej umywalki nie wydaje się trudny, ale do podjęcia mamy wiele decyzji. Ważny jest chociażby jej rozmiar – umywalki 60×35 są dobre do łazienek dużych lub średnich, ale w małych zaburzają proporcje i zabierają zbyt dużo przestrzeni. W większych rozmiarów łazience możemy się zdecydować na montaż dwóch umywalek – jest to dobre rozwiązanie, gdy korzysta z niej więcej osób.

Łazienka dobrze skomponowana

Umywalki różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale też kształtem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz sposobem montażu. Z nowoczesnym wnętrzem idealnie współgrają umywalki wolnostojące, które są produktami designerskimi i nadają wnętrzu niecodzienny wygląd. Takie produkty oferuje między innymi renomowana i ceniona marka Derby. Duża przestrzeń pozwala je także pięknie wyeksponować i ukazać całą ich urodę. W mniejszej łazience zdecydujmy się raczej na umywalkę nablatową – obudowując ją, zyskujemy bowiem dodatkowe miejsce do przechowywania potrzebnych w łazience drobiazgów. Uniwersalne i od lat niezmiennie popularne są umywalki ścienne. Umywalkę dobierzmy też tak, by pasowała stylem do pozostałych elementów wykorzystanych do aranżacji łazienki. Prysznicowy narożnik półokrągły dobrze będzie się komponował z umywalkami o obłych kształtach. Najpopularniejsze są umywalki ceramiczne, ale na rynku dostaniemy też szklane, z tworzyw sztucznych, stalowe, a nawet kamienne.