Prysznic dla wymagających

Prysznic zapewnia nam nie tylko odpowiednią higienę, ale także chwilę relaksu. Biorąc go, nie powinna nas nic rozpraszać ani nam przeszkadzać. Komfort w łazience zapewni nam wyposażenie wysokiej jakości, dopasowane do naszych potrzeb i upodobań.

Lekki i trwały brodzik120x90

Jednym z elementów, który ma duży wpływ na komfort kąpieli pod prysznicem jest brodzik. Ważny jest zarówno jego rozmiar, wysokość, kształt, jak i materiał, z jakiego został wykonany. Przez lata w naszych łazienkach królowały brodziki ze stali, obecnie najpopularniejsze są z akrylu i z konglomeratu. Są one dużo lżejsze niż te tradycyjne, a jednocześnie bardzo trwałe i estetycznie wykonane. Zaletą brodzika z konglomeratu jest jego odporność na zarysowania i odpryski, a także łatwość w utrzymaniu w czystości. Brodziki te dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach, dlatego sprawdzą się w niestandardowej czy oryginalnie urządzonej łazience. Do najbardziej pożądanych należą brodziki kwadratowe i prostokątne, jak na przykład brodzik 120×90, który zapewni nam dużą wygodę i przestrzeń podczas kąpieli.

Wieszak haczyk – mały, ale pomocny

Na rynku oprócz brodzików kwadratowych i prostokątnych możemy dostać także półokrągłe. Wybierając któryś z nich, kierujmy się nie tylko ich estetyką, ale przede wszystkim wielkością łazienki. Nie tylko właściciele małych łazienek mają w czym wybierać, ale także ci, którzy mają łazienki dużo większe niż standardowe. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest duży prostokątny brodzik, który będzie proporcjonalny w stosunku do wielkości łazienki. Brodziki półokrągłe są nadal rzadko spotykane, więc to dobry sposób na zaaranżowanie łazienki w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Głębokość brodzika to kolejny parametr, który decyduje o jego funkcjonalności. W głębokim możemy wykąpać małe dziecko czy nawet zrobić małe pranie. Płaski brodzik wygląda nowocześnie i ułatwia wchodzenie pod prysznic, więc jest także dobrym wyborem do łazienki seniora. Obok kabiny dla ułatwienia warto zamontować wieszak haczyk, na którym można umieścić ręcznik.