Półki i półeczki

W łazience przydatne są meble służące do przechowywania. Są to zarówno stojące zamykane szafki, w których możemy ukryć wiele drobiazgów, jak i półki pozwalające wyeksponować niektóre przedmioty.

Półka na ręczniki do łazienki – wyeksponuj to, co piękne

Kosmetyki, perfumy, niewielkie pojemniki na mydło mogą być prawdziwą ozdobą łazienki. Nie powinny jednak stać w przypadkowym miejscu. Podobnie jest z ręcznikami, które są w łazience niezbędne, ale mogą także pełnić funkcję dekoracyjną. Wisząca półka na ręczniki do łazienki pozwoli je wyeksponować tak, jak na to zasługują. W łazience zwykle panuje wilgoć, więc tkaniny powinny tam być szczególnie traktowane. Półeczka ze stali szlachetnej zapewni im stały dostęp świeżego powietrza i ochroni przed zawilgoceniem. Półka sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience, w której każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Warto ją umieścić w pobliżu wanny czy prysznica, aby ręczniki były w zasięgu ręki po wyjściu z kąpieli. Konstrukcja półki pozwala na to, aby ułożyć na niej poskładane ręczniki, jak i powiesić te, których właśnie używamy.

Wanny nowoczesne do stylowej łazienki

Chromowana półka na ręczniki będzie tworzyć spójną stylistycznie całość z bateriami łazienkowymi oraz bielą ceramiki łazienkowej, jak umywalki i wanny. Dostępne są one w wielu rozmiarach, a także kształtach. Nikogo już nie powinna dziwić wanna kwadratowa czy owalna. Coraz większą popularnością cieszą się także wanny nowoczesne wolnostojące, przeznaczone do dużych łazienek i pokoi kąpielowych. Ich uniwersalny design sprawdzi się w łazienkach urządzonych w różnych stylach. W ich towarzystwie chromowana półka wisząca wyeksponuje cały swój urok, a będzie także współgrać ze szkłem i drewnianymi meblami, które coraz częściej goszczą w naszych łazienkach. Do tej niepozornej, ale gustownej i praktycznej półki warto dobrać inne elementy wystroju łazienki – mogą to być chromowane pojemniki na mydło, a także na szczotkę do toalety czy wieszaki ścienne.