Armatura łazienkowa na miarę czasów

Wybór odpowiedniej armatury do łazienki może mieć duży wpływ na to, jak wnętrze będzie się prezentować. Nie stawiajmy jednak wyłącznie na urodę, a także na funkcjonalność wszelkich sprzętów, które są niezbędne w łazience.

Geometria w łazience, czyli baterie kwadratowe

Armatura w łazience potrzebna jest w kilku miejscach – nad umywalką, wanną i pod prysznicem. Zadbajmy o to, aby nie była ona przypadkowa. Wnętrze będzie harmonijne, jeżeli wszystkie elementy będą ze sobą spójne stylistycznie. Najlepiej kupować armaturę wyprodukowaną w ramach tej samej serii. Jak każdy element wyposażenia, tak i kurki czy słuchawki prysznicowe mogą reprezentować określony styl. Do łazienki urządzonej nowocześnie, minimalistycznie lub w stylu nowojorskim doskonale będą pasować baterie kwadratowe. Mają one bardzo wyrazistą formę i duży wpływ na charakter wnętrza. Trudno je sobie wyobrazić w łazience zaaranżowanej w stylu retro czy glamour. Do takich wnętrz odpowiednie będą baterie stylizowane, ozdobne, w kolorze starego złota. Geometryczne motywy we wnętrzach to gorący trend. Kwadratowe baterie mogą więc być inspiracją do urządzenia łazienki, w której królować będą kształty znane z lekcji matematyki.

Bateria stojąca z wyciąganą wylewką – do łazienki i do kuchni

Kupując baterie łazienkowe, musimy zdecydować nie tylko o ich kształcie, ale także rodzaju. Dostępne na rynku modele różnią się między sobą przede wszystkim sposobem montażu, a w efekcie tym, jak się prezentują. Bateria stojąca z wyciąganą wylewką to produkt przeznaczony zarówno do łazienek, jak i do kuchni. W tak zaaranżowanym wnętrzu baterie grają pierwszoplanową rolę, dlatego niech będą dobrej jakości i zachwycające swoim designem. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej spotykane są baterie w kolorze czarnym, które szczególnie efektownie prezentują się na tle białych płytek ściennych. Nie zapominajmy jedynie o ich regularnej pielęgnacji, aby prezentowały się na co dzień nienagannie. Baterie naścienne pozwalają z kolei zaoszczędzić miejsce i są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Nawiązujące do przeszłości lub futurystyczne – baterie łazienkowe dostępne są w bardzo wielu wzorach i rodzajach. Do ich produkcji wykorzystuje się coraz to nowe materiały, które wpisują się w nowoczesne trendy.